KIRŞEHİR KAMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Yap Sağlıklı Kal

Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu lisesince yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Spor Yap Sağlıklı Kal” adlı proje kapsamında doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.
Spor Yap Sağlıklı Kal

Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu lisesince yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Spor Yap Sağlıklı Kal” adlı proje kapsamında doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Kaman Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün katkılarıyla 31 Ekim 2018 çarşamba günü Hirfanlı Gençlik Kampında yapılan yürüyüş ilçemiz Kaymakamı Murat Girgin’in teşrifleriyle gerçekleşti. Çoğunluğunu Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kaman Şehit Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik grup yürüyüşe Hirfanlı Hidroelektrik Santrali Sosyal Tesisleri nizamiyesinden başladı. İlçemiz Kaymakamı Murat Girgin’in önderliğinde, İlçe Jandarma Komutanı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İMAN, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Ömer Sevim, Kaman Gençlik Merkezi müdürü Cengiz Aslan ve okul müdürü ve aynı zamanda proje koordinatörü Türker KORKUT’un katıldığı yürüyüş sırasında gençlerimiz yol güzergahında bulunan bitki ve ağaçları yakından inceleme ve tanıma fırsatı buldular.  Bölgemizde sık görülen Kuşburnu, Alıç, Muşmula, Yabanmersini, Böğürtlen gibi meyve veren ağaçların yanında Karaçam, dağ çamı, Mazı gibi çam türlerini de inceleyerek Hirfanlı kampının eşsiz Sonbahar manzarasında kamp alanına vardılar. Hirfanlı Gençlik Kampı’na ilk defa gelen gençlere Kaman Gençlik Merkezi müdürü Cengiz ASLAN ve gençlik lideri Rıza EKİCİ tarafından kamp hakkında bilgiler verildi, Daha sonra Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince gençlere yapılan çay, meyve suyu, kek vb. ikramın ardından bazı göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan Hirfanlı Baraj Gölü´nde Pelikan, ördek, yaban kazı, karabatak ve benzeri kuşlar gözlenmeye çalışıldı. Gençler arasında düzenlenen voleybol, halat çekme, çuval, suda taş sektirme gibi eğlenceli oyunlarla devam eden etkinliklerde birinci olan öğrencilere Gençlik Merkezi Müdürlüğünce tişört hediye edildi.  Akşam saatlerinde neşe ile Kaman´a dönen gençler böyle proje çalışmalarının devam etmesini istediklerini söylediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İMAN da bu tür proje çalışmalarına çok önem verdiklerini benzer faaliyetlere devam edeceklerini söyleyerek  “ “Spor Yap, Sağlıklı Kal” projesi kapsamında “Kaman´da Sonbahar” konulu fotoğraf yarışması düzenliyoruz, ilçemizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gençlerimizin keşfetmesini istiyoruz. Tüm gençlerimizi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

02-11-201802-11-201802-11-2018

02-11-2018

 

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Gaffar Mh. Atatük Cad. Hükümet Konağı 4.Kat Kaman/KIRŞEHİR - 0386 712 49 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.