KIRŞEHİR KAMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLERİMİZ TARİHİNİ OKUYOR PROJESİ

GENÇLERİMİZ TARİHİNİ OKUYOR PROJESİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN “GENÇLERİMİZ TARİHİNİ OKUYOR” PROJESİ KOP TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muzaffer DEMİRCİ;  “KOP Bölgesi´nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı 2017 Yılı Teklif Çağrısı” kapsamında KOP Bölge İdaresi Başkanlığına Kırşehir ve Kırıkkale illeri kurum ve kuruluşlarından toplam 165 başvuru gerçekleşmiş olup; Ön incelemeyi geçen 131 proje Başvuru Rehberinin ilgili bölümlerinde belirtildiği üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler, Ajanslar ve KOP Bölge İdare Başkanlığının uzmanlarından oluşan “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilerek puanlandırılmıştır. Her proje iki değerlendirici tarafından değerlendirmeye tabi tutulmuş ve Değerlendirme Komisyonu tarafından projeye verilen puan ortalaması ilgili projenin puanı olarak kabul edilmiş ve 19 proje başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanmıştır” dedi.  Sözlerine devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz DEMİRCİ; “Bu bağlamda müdürlüğümüzce hazırlanılan “GENÇLERİMİZ TARİHİNİ OKUYOR” projesi de en başarılı projeler arasında yer alarak desteklenmeye değer bulunmuştur. Bu proje sayesinde Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda hedefimiz Kaman ilçemiz ve eğitim bölgemizdeki ortaöğretim 9.10. ve 11. ve 12. sınıf öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; öğrencilerimizin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktır. Öğrencilerimize toplumsal duyarlılık ile olayları ve şartları yorumlama bilgi, becerisi ve  onlara okuma alışkanlığı kazandırmak amaçlanmaktadır “ dedi.  Analitik düşünen, sentez ve yorum yapabilen düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, sorgulayan, doğruların tek noktadan değil çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamayhı amaçladıklarını belirten DEMİRCİ; “Bu proje ile Kaman ilçemiz ve eğitim bölgemizdeki toplam 10 ortaöğretim okulumuzun 9.10.  11. ve 12. sınıf öğrencilerine ömür boyu sürdürecekleri kitap okuma alışkanlığı yanında onlara tarih bilincini kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu proje ile öğrencilerimiz;  başta bölgemiz olmak üzere bölgemizin ve ülkemizin zengin tarihini keşfederek,  ecdat sevgisini, milli ve manevi değerlerimizi, bölgemizin zengin geçmişini ( dünü ve bu günü ) farklı yol ve yöntemlerle, okuyarak, kaliteli eğitim faaliyetleri ve çeşitli  etkinliklerle öğreneceklerdir” dedi. 

 Son olarak; “Projenin yazılmasında ve hazırlanmasında bize yol gösteren Sayın Kaymakamımız Murat GİRGİN Beye, proje koordinatörümüz Türker KORKUT’a ve diğer proje ekibi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Proje faaliyetlerine en kısa sürede başlanılacakt

Gaffar Mh. Atatük Cad. Hükümet Konağı 4.Kat Kaman/KIRŞEHİR - 0386 712 49 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.